رقابت کردن اسپرت ترجمه برنامه مراسم ها

رقابت کردن: اسپرت ترجمه برنامه مراسم ها جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آخر مهلت واردکنندگان گوشی تلفن همراه جهت ارائه اسناد, ورود تعزیرات به بررسی لی

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار فهرست شرکت‌های وارد کنننده گوشی تلفن همراه و سایر شرکت‌ها که با اخذ ارز 4200 تومانی مبادرت به واردات کا

آخر مهلت واردکنندگان گوشی تلفن همراه جهت ارائه اسناد, ورود تعزیرات به بررسی لی

فردا؛ آخر مهلت واردکنندگان گوشی تلفن همراه جهت ارائه اسناد/ احراز تخلف بعضی شرکت ها/ ورود تعزیرات به بررسی لیست بانک مرکزی

عبارات مهم : مرکزی

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار فهرست شرکت های وارد کنننده گوشی تلفن همراه و سایر شرکت ها که با اخذ ارز 4200 تومانی مبادرت به واردات کالا و اقلام مورد نیاز کردند، گفت: اسامی شرکت های واردکننده گوشی منتشر شد و تعزیرات نه بنا به وظیفه بلکه بر اساس اینکه حس کردیم می توانیم بر نظارت و کنترل بر این شرکت ها موثر باشیم، بازرسی و بررسی از شرکت های مزبور را شروع کردیم.

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی گفت: امروز و فردا آخرین مهلتی است که شرکت های واردکننده گوشی تلفن همراه با ارز ۴۲۰۰ تومانی باید اسناد و مدارک خود را به تعزیرات، تحویل دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

جمال انصاری در گفت وگو با تسنیم راجع به جلسه روز گذشته خود با اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه پرسشها مختلفی از جمله سختى ها و آسانى ها قیمت ها و مباحث مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز مطرح شد.

معاون وزیر دادگستری با اشاره به حضور وزیر دادگستری و مدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه مزبور، افزود: در این جلسه یک شِمای کلی از شرایط فعلی و ضرورت هایی که باید مورد توجه قرار گیرد، ارائه شد. همچنین در این جلسه بحث برخورد با تخلفات و بی هنجاری های موجود در بازار و نظارت جدی تر بر بازار مطرح شد و نمایندگان مجلس نیز نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

انصاری ادامه داد: مدیر کمیسیون قضایی در آخر جمع بندی های مورد نیاز را انجام داد و قرار شد یکسری هماهنگی های زیاد و جدی تری از نظر کارها سیستمی و تکمیل کردن سامانه های سیستمی که در شرایط فعلی جهت نظارت بر بازار بیش از هر وقت دیگری نیاز هست، بین سایر شرکت ها و تعزیرات بوجود بیاید.

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی تاکید کرد: قطعاً با توجه به سیاست گذاری های اخیر دولت و ارزهایی که به شرکت ها داده می شود، هر چه ارتباطات سیستمی جامع تر باشد طبیعی است مراجع نظارتی بهتر می توانند رصد کنند.

وی گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد یکسری الزامات جهت سایر دستگاه ها که بنا به وظیفه یا اختیار، مورد نیاز است در شرایط فعلی ورود و همکاری کنند، در نظر گرفته شود. شرکت تعزیرات بنا به وظیفه ذاتی خود اهتمام دارد که اگر هم محدودیت ها و موانعی وجود دارد، پیگیری های مورد نیاز را جهت اصلاح این محدودیت ها و موانع انجام دهد.

انصاری تاکید کرد: در شرایط فعلی مهم است که تعزیرات نظارت ها و کنترل های خود را بر حوزه بازار و در جهت رعایت حقوق مصرف کننده و پرسشها دیگر به نحو بهتری انجام دهد و مواظبت ها، کنترل ها و احیاناً برخوردها را که در شرایط کنونی بیش از هر وقت دیگری مورد نیاز هست، شدت یافتن کند و اقدام موثری را صورت دهد.

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار فهرست شرکت های وارد کنننده گوشی تلفن همراه و سایر شرکت ها که با اخذ ارز 4200 تومانی مبادرت به واردات کالا و اقلام مورد نیاز کردند، گفت: اسامی شرکت های واردکننده گوشی منتشر شد و تعزیرات نه بنا به وظیفه بلکه بر اساس اینکه حس کردیم می توانیم بر نظارت و کنترل بر این شرکت ها موثر باشیم، بازرسی و بررسی از شرکت های مزبور را شروع کردیم.

انصاری اضافه کرد: تا جایی که اطلاع دارم، پنج تیم متفاوت متشکل از شرکت های متفاوت و با محوریت شرکت تعزیرات حکومتی تشکیل شده است و اغلب شرکت ها را بررسی و اسناد و مدارک ارزش را جمع آوری کردند و امروز و فردا آخرین مهلتی است که شرکت های مزبور باید اسناد و مدارک خود را به تیم های یاد شده، تحویل دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شرکت تعزیرات حکومتی اضافه کرد: اینها، شرکت هایی هستند که ارز دولتی دریافت کردند ولی الان نمی توانیم رقم تخلفات شرکت های مزبور را اعلام کنیم ولی در عین حال بررسی ها به سرعت در حال انجام است.

انصاری در پاسخ به این پرسش که آیا وقوع تخلف از سوی این شرکت ها احراز شده است است یا خیر افزود: بله؛ این شرکت ها هنوز یکسری کالاهایشان عرضه نشده است که البته الان نمی توانیم بگوییم احتکار هست. ابتدا شرایط ارزش را بررسی می کنیم و اگر عدم عرضه کالا را احتکار تشخیص بدهیم، حتماً برخورد جدی می کنیم.

معاون وزیر دادگستری اضافه کرد: در ارتباط با کالاهایی هم که فروخته اند باید استخراج شود که آیا کالاها را بیش از مبلغ مصوب و مقرر فروخته اند یا خیر و طبیعی است که در صورت وجود تخلف، متناسب با میزان تخلف واقع شده، برخورد و مجازات صورت می گیرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا شرکت تعزیرات به شرکت هایی که روز گذشته فهرست ارزش از سوی بانک مرکزی منتشر شد، ورود می کند یا خیر افزود: فهرست این شرکت ها را بانک مرکزی منتشر کرده و در جلسه روز گذشته کمیسیون قضایی نیز قرار شد ارتباطی بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برقرار شود تا شرکت ها دقیقاً آنالیز شوند. شرکت تعزیرات هم در این ارتباط در دو مرحله ورود می کند؛ در وهله نخست به عنوان همکار یا محور در بررسی اوضاع این شرکت ها ورود می کند و در وهله دوم بحث استمهال شرکت ها را جهت واردات کالا مورد بررسی قرار می دهد.

انصاری اضافه کرد: این شرکت ها ممکن است ارزی را که گرفته اند در مسیر ورود کالا بکار نبرده باشند که یک تخلف ارزی است و بر اساس قانون، پیگیری به آن در خود شرکت تعزیرات حکومتی انجام می گیرد. با توجه به اینکه استمهال ورود کالای این شرکت ها حسب دستور معاونت اول ریاست جمهوری به دو ماه کم کردن یافته، طبیعی است که اگر خلف وعده کنند و کالایی وارد نشود یا کالایی خلاف آنچه که اعلام کرده اند وارد شود، بر اساس اعلام بانک مرکزی یا هر مرجع رسمی دیگری، تعزیرات پیگیری می کند.

آخر مهلت واردکنندگان گوشی تلفن همراه جهت ارائه اسناد, ورود تعزیرات به بررسی لی

واژه های کلیدی: مرکزی | تعزیرات حکومتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz